5.0SMLJ36CA-TP
Mfr.Part #
5.0SMLJ36CA-TP
Datasheet
5.0SMLJ36CA-TP
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
Stock
41385
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
86.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V